fastryganowy

FAS jako wrodzony Zespół Posttraumatyczny

 

 

 

Zapraszamy na szkolenie:

„FAS  jako wrodzony Zespół Posttraumatyczny”

            Traumatyczne urazy związane z przemocą zaburzają codzienne funkcjonowanie i ograniczają zdolność przeżywania zadowolenia z życia. Trauma nieustannie wdziera się w życie osób z PTSD, nawet wówczas, gdy mają oni przerażające doświadczenia przemocy już za sobą i próbują ułożyć sobie życie na nowo. Realność przeszłych doświadczeń – obrazy, dźwięki, fizyczne odczucia w umyśle i ciele są tak żywe, jakby istniały w rzeczywistości. Istnieją jednak takie czynniki traumatyzujące, których wpływ bagatelizujemy.  Na przykład alkohol wypijany w czasie ciąży i jego niszczący wpływ na rozwijające się życie.  

Podczas szkolenia omówione zostaną:

  • mechanizmy związane z bardzo wczesnymi traumami;
  • ich wpływ na nadmierne pobudzenie  Autonomicznego Układu Nerwowego (AUN), które  odpowiada za  wiele niezrozumianych przez otoczenie zachowań typowych dla osób po doświadczeniu traum;
  • zaburzenia neurocepcji (wrodzonego mechanizmu oceniającego, czy otoczenie jest bezpieczne, czy nie);
  • reakcje dysocjacji, zamarcia, gwałtowne reakcje walki i ucieczki;
  • możliwości pomocy terapeutycznej dzieciom z FAS z wykorzystaniem technik SE (Somatic Experiencing) – skutecznej metody pracy z ciałem przywracającej wewnętrzną równowagę, pozwalającej na dokończenie przez układ nerwowy uporczywych reakcji motorycznych i emocjonalnych.

Prowadzący:

Dr n. med. Małgorzata Klecka – doktor nauk medycznych, absolwentka studiów doktoranckich (Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalność psychiatria dziecięca). Jest trenerem, terapeutą (podejście zintegrowane: psychodynamiczne, neurorozwoju i terapii traumy metodą Somatic Experiencing).

Kieruje Pracownią Diagnostyki i Terapii Zaburzeń Rozwojowych oraz Ośrodkiem Fastryga w Lędzinach, który specjalizuje się w diagnostyce zaburzeń rozwojowych występujących u dzieci i młodzieży po doświadczeniu odrzucenia i traumy.

Pracuje z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi przeżywającymi trudności w opiece nad problemowymi dziećmi. Autorka programów edukacyjno-terapeutycznych dla rodziców i dzieci (w tym programu „Fastryga" - specyficznego systemu pomocy dla osób z FAS (zespół zaburzeń występujących u dzieci, które zetknęły się z alkoholem w życiu płodowym).

Za swoją działalność została uhonorowana licznymi nagrodami m in. medalem "Za zasługi w ochronie zdrowia" (Medal Ministra Zdrowia), Społecznym Noblem Fundacji ASHOKA, Medalem Polsko-Szwajcarskiego Programu "Matka i Dziecko", nagrodą Rzecznika Praw Dziecka.

Miejsce spotkania: Ośrodek Fastryga, ul. Hołdunowska 70, 43-143 Lędziny

Termin: 24 maja 2017 r. w godzinach 16.00- 19.00

Koszt udziału w spotkaniu: 120zł/ os

Zgłoszeń prosimy dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://goo.gl/forms/JImz8UFXq5R3MbDq2

Istnieje możliwość konsultacji diagnostycznych przed lub po szkoleniu (prosimy o mailowe lub telefoniczne poinformowanie o ewentualnej chęci konsultacji mail: osrodek.fastryga@gmail.com, tel: 32 216 79 17 lub 508 552 211).

Ostatnio na stronie...

 

Zapisz się na Fastrygowy Newsletter

Zostaw nam swój adres e-mail, a będziemy informować Cię na bieżąco o naszych wydarzeniach i działaniach!

Fundacja Fastryga

ul. Rybnicka 28B

44-266 Świerklany 

 

KRS: 0000351830

NIP: 6462884108
REGON: 241544549

 

Numer konta:

Alior Bank 

09 2490 0005 0000 4530 1682 2921 PLN

Szukaj na stronie

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej o ciasteczkach